Przedszkole/Edukacja wczesnoszkolna

LEKCJE MUZEALNE

Muzealny rebus

Po co jest muzeum? Czy kustosz ma coś wspólnego z kurzem? Co to jest eksponat?

O pracy i funkcji muzeum dla najmłodszych zwiedzających opowie kustosz. Będzie też okazja do zabawy z rebusami i odkrywaniem muzealnych skarbów na wystawach stałych, czasowych i….

Przewidywany czas trwania: ok. 1 godz.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 8a, ul. Zamojska 2

Mały archeolog

Po co archeolog kopie w ziemi i skąd wie gdzie? Czy wszystkie kamienie w ziemi to zabytki? Czym różni się fortalicjum od grodziska, i co to właściwie jest?

Uczestnicy poznają zawód archeologa, będą mieli możliwość samodzielnie wykonać część dokumentacji archeologicznej. Poznają kilka ważniejszych zabytków archeologicznych.

Przewidywany czas trwania: ok. 1 godz.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 8a

Jak to dawniej na wsi bywało

Czym różnią się barylarze od tyszowiaków? Jak wygląda stępa? Do czego służyła sofka? Czy pająk to zwierzę? Opowiemy o życiu na dawnej, tomaszowskiej wsi, o pracy, świętowaniu, sztuce, a czasem zaśpiewamy.

Przewidywany czas trwania: ok. 1 godz.

Miejsce: ul. Zamojska 2

Anioły i inne uskrzydlone stworzenia

Po sztuce sakralnej chrześcijańskiej i żydowskiej oprowadzą nas uskrzydlone stworzenia. Zaprowadzą nas do czasów, kiedy na ziemi tomaszowskiej mieszkały obok siebie różne kultury.

Przewidywany czas trwania: 1 – 1,5 godz.

Miejsce: ul. Zamojska 2, ul. Wyspiańskiego 8a

Kwitnące misy, kubki i talerze

O fajansie, porcelanie i dawnym wiejskim i miejskim dizajnie opowiemy sobie na przykładzie zabytków z lokalnych wytwórni. Poznamy historię wytwórni w Tomaszowie, Siedliskach i Lubyczy Królewskiej oraz zaprojektujemy własne zdobienie.

Przewidywany czas trwania: 1 – 1,5 godz.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 8a

© 2021 projekt i wykonanie enoda.pl

Skip to content