Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
https://www.rpo.gov.pl/
W budynku przy ul. Zamojskiej 2 (I piętro), wejście główne znajduje się od strony parkingu przylegającego do głównego skrzyżowania (ronda). Do wejścia prowadzi podjazd dla wózków, we wnętrzu budynku znajduje się winda. W celu przywołania pracownika należy zadzwonić na nr tel. 84 664 37 20. Do budynku przylega parking z miejscem dla osób niepełnosprawnych.
W budynku przy ul. Wyspiańskiego 8a, wejście główne znajduje się od strony alejki prowadzącej od bramy głównej na terenie I LO. Do wejścia głównego prowadzi zjazd, służący za wjazd na przyległy parking. W budynku znajduje się winda. Sale wystawowe dostępne dla osób poruszających się na wózkach. W celu przywołania pracownika należy zadzwonić na nr tel. 84 663 42 34.Do budynku przylega parking.
W budynkach, na parterze znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
OBSŁUGA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
Niepełnosprawni mogą zwrócić się do każdego pracownika Muzeum z prośbą o informację lub pomoc. W pierwszej kolejności pracownicy przeprowadzają wstępną rozmowę z osobą niepełnosprawną w celu ustalenia charakteru załatwianej sprawy a następnie wskazują merytorycznego pracownika.
Jeżeli wymagają tego potrzeby osoby niepełnosprawnej merytoryczny pracownik z danego wydziału udaje się niezwłocznie do osoby niepełnosprawnej w celu pomocy przy załatwianiu sprawy bądź udają się do merytorycznych miejsc pracy w celu kompleksowego obsłużenia osoby niepełnosprawnej.
OBSŁUGA OSÓB UPRAWNIONYCH
W myśl art. 7 i 8 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoby uprawnione, czyli doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do skorzystania w kontaktach m.in. z organami administracji publicznej z pomocy osoby przybranej, czyli osoby która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w organach administracji publicznej.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym
Zgodnie z ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren Starostwa Powiatowego z psem asystującym jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy. Możliwość wejścia z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.